Charaktery postav z TR7

10. ledna 2009 v 19:29 | lucik |  Tomb Raider-Legend
  • JDOU LAŘE PO KRKU
AMANDA EVERT
Na venek byla Amanda výborná studentka sociální antropologie. Věřila z celého srdce, že běžná představa o realitě není nic jiného, než tenká, jednotvárná vrstva tažená přes nekonečnou pravdu duše. Studovala každou náboženskou a mystickou víru na světě, jak z minulosti, tak ze současnosti. Již na univerzitě byla exepertem na teologii a mysticismus. Jejím snem bylo objevit znovu nejvyšší znalost z minulosti a učit ji lidi, tak aby mohli všichni dosáhnout duchovního osvícení. Mysticismus v době jejího mládí vypadal jako nevinné laškování, než posedlost a tak to Lara považovala za neškodné. Amandu velice bavilo zkoumat hranice mimo vědeckého pátrání. Byla brilantím výzkumníkem, který se stýkal s moderním světem. Mladá, trochu literární, ne příliš sebevědomá a trošku bohatá. Tak to byla Amanda. Její vztah s Larou byl znázorněn hravým filozofickým škádlením. Nesouhlasili spolu. Jednoho dne v Peru, při hloubení jedné z hrobek, která byla plná postgraduálních studentů, se stala velká katastrofa. Lara byla jediná, která se vrátila na povrch, kde byla i inženýrka Anya Imanu. Anya pak poslouchala hrůzný příběh o tom jak nějaká strašná bytost zabila všechny studenty, kromě Lary a Amandy, ale když se pak pokoušeli utéci, tak na Amandu spadla past, která zabezpečovala místnost. Amanda byla uvězněna pod tíhou stropem a následně se utopila pod vodou naplňující místnost. Avšak přežila.
SHOGO TAKAMOTO
Shogo Takamoto je Yakuza Kamicho, kdo miluje starověké zbraně. Jako dodatek k jeho vysokému postavení v japonském gangu se stal stálým zákazníkem na černém trhu se starožitnostmi, kde znechutil sběratele a dobrodruhy smixováním padělků a pravých předmětů. I přes jeho nezodpovědnou pověst ale pokračuje v roli dvojího hráče, aby vyčenichal, co lidé opravdu chtějí a nabídne jim to takovým způsobem, že jejich tužby překonají dobrý úsudek. Jeho poslední střet s Larou mu nechal v ústech velmi hořkou příchuť, ale nechtěl se jít pomstít, protože velmi pravděpodobný neúspěch by pro něj znamenal velkou ztrátu tváře.
JAMES W. RUTLAND mladší
Vyrostl v prostředí obrovského bohatství a spousty privilegií. Nastoupil do vojenské akademie ve West Pointu a jen taktak se mu podařilo vystudovat. Jakkoli to bylo těžké, je rád, protože mu to vštípilo cílevědomost a pocit velké moci, že se mu hodí být mimo armádu. Je to charismatický muž zvyklý dostávat všechno, co chce; tentokrát však o předmět jeho zájmu usiluje také Lara.
NEZNÁMÁ ENTITA (UNKNOWN ENTITY)
Tahle potvůrka je miláček Amandy; ta sama je s ní jakýmsi nepřirozeným způsobem spojená.
Setkáte se s ní například v Peru, kde se jí v Lařiných vzpomínkách podaří povraždit téměř celý Lařin tým (kromě Lary, která uteče - a Amanda se utopí).
V přítomnosti ji potkáte v Kazachstánu a pak ji porazíte při finálním souboji v lokaci Bolivia Redux.
(Když se podíváte na její momentku, která dokonale vyjadřuje její podstatu - no řekněte, není úžasná? :-) )
  • VAŠI PŘÁTELÉ, ZNÁMÍ
ANAYA IMANU
Je stavební inženýrka pracující v chudých oblastech Jižní Ameriky. Byla Lařinou přítelkyní už na univerzitě a společně prožily tragédii poblíž Segou. Poté začala budovat svou vlastní slibnou kariéru, která často křížila Lařinu cestu.
TORU NISHIMURA
Toru Nishimura býval smělý, šťouravý reportér, který při svých nebezpečných vyšetřováních nejednou zkřížil Lařinu cestu. Nyní je to bohatý médijní magnát, pohodlný a spokojený, ale pořád se mu stýská po dobrodružství a riskování. Kdykoliv Lara ve svých dobrodružstvích zavítá k němu do města, rád se s ní sejde. Ačkoli nyní je trochu opatrnější - má povinnosti a závazky, z nichž některé trochu smrdí, a potřebuje mít dobrý vztah s Japonskou mafií.
  • LAŘIN (a váš) TÝM
ALISTER FLETCHER
Alister je Lařin výzkumný asistent, další odborník na historické záhady, který srší novými nápady a který dokáže uskutečnit rychlý, dodatečný výzkum, zatímco je Lara v terénu. V týmu je za účelem ověřování teorií, odhalování tajemství, která nikdo jiný odhalit nedokáže, a taky proto, že se pro nic jiného jeho excentrické znalosti nehodí. Jinak je to škrobený a ostrý muž, který bere všechno příliš vážně.
ZIP
Zip je v Lařině týmu hlavně přes techniku a logiku. Pobývá buď v dodávce nebo v řídící místnosti u Lary doma a je s ní neustále v kontaktu prostřednictvím headsetu. Rád vtipkuje, je velmi chytrý a mazaný. Kdysi patřil ke špičce, ale po několika letech, které strávil ve vězení, klesl o stupínek níže a začal nesnášet vše, co je nařízeno shora. Bývalý počítačový hacker tedy nyní pracuje s Larou na protest a pro napětí s ním spojené. Je Laře oddaný a skutečně se královsky baví, aniž by při tom byl zatčen.
WINSTON SMITH
Služebník rodu Croftů.
V dřívějších dílech se jmenoval Winston Jeeves.
(Ehm. Škoda, že už není možné ho zavřít do lednice...)
(Poznámka: Portréty postav: LaraHCroft
Charaktery jednotlivých postav podle Kroniky (Screamteam) a Ladycroft.wz.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama